Ako si vybrať vhodnú profilovú fotografiu?

Apr 11, 2018

Z vlastných skúseností viete, že profilová fotografia je dôležitá a utvára prvý dojem. Čo si všimnete v profiloch ostatných užívateľov ako prvé? Často je to práve ich fotografia. Máme pre vás pár tipov, ako by mala skvelá profilová fotografia vyzerať.

Buďte sami sebou

Vyberte si aktuálnu fotografiu. Mala by vyjadrovať Vašu osobnosť. Nepokúšajte sa pretvarovať a byť niekým iným. Prvé osobné stretnutie s človekom, ktorého ste spoznali online, by potom mohlo byť sklamaním.

Nebuďte príliš sexy

Hlavne ak hľadáte seriózny vzťah. Príliš odvážne či lascívne fotografie nie sú vhodné a potenciálneho partnera by mohli odradiť. Tiež môžu pôsobiť neseriózne a zúfalo, alebo vyvolávať dojem, že vám ide iba o jedno.

Úsmevom nič nepokazíte

Profilová fotografia nie je fotka na pas ani do životopisu. Nepokúšajte sa vyzerať stoj čo stoj seriózne. Milý úsmev zaberá oveľa viac a nie je žiadnym tajomstvom, že priateľsky vyzerajúci ľudia sú kontaktovaní častejšie. Aj vy si predsa v prvom rade hľadáte príjemného a milého partnera. Pekná fotografia, na ktorej sa usmievate povie ostatným, že ste otvorený, kamarátsky a sympatický človek.