FAQ

Apr 11, 2018

Často kladené otázky - FAQ

V tejto časti nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky o našej stránke, ako aj o online zoznamovaní vo všeobecnosti. Dúfame, že tieto informácie budú pre vás užitočné. Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo viac, neváhajte a napíšte nám na emailovú adresu uvedenú dole.

Prečo online zoznamovanie?

Čo je dôležité pre výbere zoznamky?

Ako dbať na svoju bezpečnosť?

Koľko ma bude online zoznamovanie stáť?

Aké sú pre a proti online zoznamovnia?

Ako postupovať ak som nenašiel odpoveď na svoju otázku?

Prečo online zoznamovanie?

Mnoho ľudí sa nás pýta: "Prečo by sme sa mali zoznamovať online?". Odpoveď je pomerne jednoduchá. Pretože je to ľahký a jednoduchý spôsob, ako sa spoznať s novými ľuďmi. Podľa našich skúseností, by ste sa však mali pýtať ináč. Znovu a znovu sa stretávame s tým, že mnoho ľudí nerozumie tomu, ako vlastne online zoznamovanie funguje, a že existuje mnoho rôznych zoznamiek a platforiem. Online zoznamky sa snažia prepojiť podobne zmýšľajúcich ľudí a pomôcť im nájsť nových priateľov a partnerov. Internet jednoducho rozširuje rádius hľadania a poskytuje nástroje ako ho spríjemniť. Online zoznamovanie bude úspešné iba do tej miery, do akej sami budete chcieť aby bolo, a koľko času a úsilia mu venujete. Je to rovnaké ako v reálnom živote, keď idete do baru s priateľmi aby ste tam spoznali niekoho nového. Takže ešte raz. Prečo online zoznamovanie? Lebo je to spôsob, ako spoznať nových ľudí.

Čo je dôležité pre výbere zoznamky?

Táto otázka priamo nadväzuje na otázku vyššie: "Prečo online zoznamovanie?". Je dôležité, aby ste si definovali, čo v skutočnosti hľadáte. Existuje množstvo zoznamiek. Na začiatok by ste si mali zodpovedať otázku, či hľadáte zábavu, alebo vážny vzťah. Hoci sú hranice v tomto smere medzi zoznamkami neostré, je to dobré rozlišovacie kritérium medzi portálmi. Na jednej strane sú veľmi neformálne stránky s tisíckami profilov orientované skôr na randenie, ktoré si môžete prezerať ako katalóg. Na druhej strane stoja takzvané matchmakingové stránky, ktoré vám pomáhajú nájsť osudovú lásku a životného partnera. Prečítajte si naše recenzie jednotlivých zoznamovacích portálov, a zistite, čo sa vám najviac páči.

Ako dbať na svoju bezpečnosť?

Keď sa hovorí o bezpečnosti, mali by sme rozlišovať dva aspekty. Prvým je bezpečnosť Vašich osobných údajov, ktorá zahŕňa vašu emailovú adresu, meno, platobné údaje a ďalšie údaje, ktoré sa bezprostredne týkajú Vašej osoby. Vždy si pred registráciou prečítajte (buďme reálny, aspoň prebehnite očami) všeobecné obchodné podmienky. Ich absencia na stránke je jasným signálom, že by ste sa ani nemali registrovať. Uistite sa, že stránka spĺňa zákonné požiadavky a správne zaobchádza s vašimi osobnými údajmi. Štandardom by malo byť, že vaše osobné údaje nie sú zdieľané s tretími stranami.

Druhým dôležitým aspektom je vaša vlastná bezpečnosť. Tu vám môžeme iba odporučiť, aby ste boli opatrní vždy, keď sa máte stretnúť s ľuďmi, ktorých ste spoznali online. Hoci je online zoznamovanie vo všeobecnosti bezpečné, ľudia sú rôzni, a nájdu sa aj takí, ktorí by sa vás pokúsili rôznymi spôsobmi využiť. Medzi hlavné odporúčania patrí, aby ste si ako miesto schôdzky vždy vybrali verejný priestor, kde je dosť ľudí, aby ste o stretnutí informovali svojich priateľov alebo rodinu, a aby ste svoje osobné informácie zdieľali opatrne.

Koľko ma bude online zoznamovanie stáť?

Existuje niekoľko možností od úplne bezplatných zoznamiek až po platené portály, kde členstvo stojí aj niekoľko desiatok eur. Platené portály dokážu odhaľovať podvodníkov a falošné profily, a vytvárajú tak bezpečnejšie a príjemnejšie prostredie na zoznamovanie. Nakoniec však rozhodujú vaše osobné preferencie.

Čo robiť a čo nerobiť pri online zoznamovaní?

Určite odporúčame, aby ste si nahrali peknú profilovú fotografiu. Je to najjednoduchšia cesta, ako nadviazať kontakt s ostatnými používateľmi. Dobre vyzerajúca fotografia totiž dokáže vzbudiť záujem. Zároveň buďte úprimní k vlastnému popisu. Je ľahké predstierať, že ste niekto iný, ale nie je to fér a v konečnom dôsledku to vytvorí kopec problémov pre obe strany. Buďte sami sebou a určite si nájdete niekoho s kým si budete rozumieť.

Tiež odporúčame, aby ste boli úprimní pri komunikácii s ostatnými užívateľmi. Dajte si však pozor na tón a silu slov, aby ste nezraňovali a neurážali. Môže sa stať, že budete mať obdivovateľov, ktorý nebudú spĺňať vaše nároky. Je úplne v poriadku byť otvorený a povedať druhej strane, že nemáte záujem, ale mali by ste to urobiť slušne.

Ako postupovať ak som nenašiel odpoveď na svoju otázku?

Ak sa Vaše otázky nenachádzajú v zozname vyššie neváhajte nás kontaktovať. Prosíme majte s nami trpezlivosť, pretože niekedy potrebujeme na odpovedanie trochu viac času.