Čo napísať v prvej správe?

Apr 11, 2018

Obsah prvej správy by ste mali starostlivo zvážiť. Mala by obsahovať niečo osobné, aby hneď upútala. Zároveň by osobe na druhej strane malo byť jasné, že ide predovšetkým o ňu, a že vás zaujala.

Ukážte svoj záujem

Človeka na druhej strane spoznáte samozrejme len ak budete klásť otázky. Zvážte však, na čo sa opýtate. Vyhnite sa príliš všeobecným otázkam a skúste byť viac osobní a konkrétni. Prezrite si lepšie jeho/jej profil a fotografie, zistite, aké má koníčky, hodnoty a ako trávi čas. Z profilu sa toho dá o osobnosti človeka veľa vytušiť a vám to pomôže nájsť spoločnú tému na rozhovor.

Ak ste si napríklad v jeho/jej profile všimli poznámku o zaujímavom športe alebo inej aktivite, opýtajte sa ako dlho sa jej venuje. Ideálne je, ak máte podobné koníčky, potom môžete klásť konkrétnejšie otázky.

Ukážte ostatným, že ste zaujímaví

Pri zoznamovaní platí, že váš záujem o ostatných robí zaujímavých aj vás! Určite vzbudíte zvedavosť, ak napríklad začnete správu s citátom z jeho/jej obľúbeného filmu alebo knihy. A s väčšou pravdepodobnosťou dostanete na svoju správu aj odpoveď. Hlavne nepoužívajte jednu a tú istú správu na oslovenie desiatok užívateľov či užívateliek.

Na druhej strane, ten druhý sa tiež snaží vytvoriť si o vás určitý obraz. Ukážte, že mu stojí za to vám odpovedať. Povedzte niečo o sebe. Akým športom a aktivitám sa venujete, čo čítate, či akú hudbu počúvate. Neprezraďte však príliš, nechajte druhému priestor, aby sa mohol opýtať na detaily.